Šī ir oriģinālās lapas neoficiālā statiskā kopija. Jautājumi/ieteikumi/pretenzijas: @virtulis@loud.computer vai danko@very.lv.
Pasakas.net

Teikas

Akmens pie Talejas upītes

Teicējs: Ēriks Pozemkovskis

MP3
Samazināt teksta izmēru Palielināt teksta izmēru

Netālu no Gaiziņkalna, Vestienas un Bērzaunes pagastu robežās, ir Talejas ezers. No ezera iztek upīte — Taleja. Tā savieno Talejas ezeru ar Grīvas ezeru, tek tam cauri un ietek Bērzaunē. Pie Talejas ezera, netālu no upītes iztekas, atrodas liels akmens, vairākas kubikasis liels. Akmens virspusē ir dziļš kailas milža kājas nospiedums.

Teika stāsta, ka velns kādreiz uz vestieniešiem ļoti sadusmojies un nolēmis aizdambēt Talejas upi, lai apkārtējie iedzīvotāji apslīktu. Naktī kaut kur dabūjis milzum lielu akmeni un nesis to pa gaisu, lai upi aizdambētu.

Akmens velnam tomēr izrādījies par smagu, nevarējis vis ar reizi līdz upei aiznest, tāpēc nolicis ezera malā, lai atpūstos.

Nostājies ar vienu kāju uz akmens, velns slaucījis sviedrus. Taču velns bijis milzu liels un tik smags, ka pēda tam iestigusi akmenī. Tajā brīdī iedziedājies gailis un izjaucis velna neganto nodomu.

Velns iztrūcies un meties bēgt, bet akmens palicis, kur nomests. Tajā vēl tagad varot redzēt dziļu kailas kājas nospiedumu.

 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
  • Pasaku jaunumi
  • Pievienot Google