Šī ir oriģinālās lapas neoficiālā statiskā kopija. Jautājumi/ieteikumi/pretenzijas: @virtulis vai danko@very.lv. 10 GiB torrents ar visu, kas ir.
Pasakas.net

Jaunumi

Atklājam Teiku sadaļu

Latviešu folklora ir bagāta ne tikai ar pasakām un tautasdziesmām, bet arī ar teikām - nostāstiem par vietu izcelšanos, vārdu rašanos, putnu, zvēru un cilvēku sadzīvošanu. Piedāvājam iepazīt nostāstus par mūsu zemi, tās ūdeņiem, apdzīvotajām vietām un dzīvajām radībām.

Tā kā teikas lielākoties stāsta par kādu konkrētu vietu, piedāvājam tās atlasīt pēc novadiem - Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Latgale. Uz katra novada redzamas ikoniņas, kas apzīmē vietas un apakšsadaļas, kurās šobrīd sadalītas teikas:

zeme - tajā atrodas teikas par kalniem, akmeņiem, mežiem;

ūdens - ezeri, upes, purvi, akači, jūra, avoti;

vietas - pilsētas, ciemi, baznīcas, mājas, pilis, pagasti un to nosaukumu izcelšanās, un

dzīvās radības - putni, zvēri un cilvēki.

Katra novada teikas var atlasīt, izvēlē ieklikšķinot "zeme", "ūdens" un / vai "vietas". Savukārt teikas par dzīvajām radībām nav piesaistītas konkrētam novadam, tāpēc tās redzamas visos novados.

Ceram, ka Tev būs interesanti uzzināt nostāstus par sava novada, rajona, pagasta vai pilsētas rašanos. Un ceram, ka vēl interesantāk Tev būs pašam izdomāt savas - mūsdienu - teikas. Par to iesūtīšanu - drīzumā.

Teikas ierunājuši Una Jansone, Ēriks Pozemkovskis, Mārtiņš Daugulis, Māra Mennika un Ieva Āva.

Pievienots: 31.07.2009

Komentāri

 • Eidis, 06/08/2009 19:34

  Jūs nebeidzat pārsteigt.

 • Alnis, 08/08/2009 19:34

  Diemžēl aizmirsts ir Sēlijas novads!!! Kultūrvēsturiski un arī dabā tas ārkārtīgi atšķiras no Zemgales, turklāt teiku tematika arī tur ir pilnīgi sava. Kāpēc vienmēr citiem žēl, ka mūsu zeme ir bagāta ar 5 novadiem? Skopojaties? Pasakiet tik kādam Aknīstē, ka tur ir Zemgale!

 • Alnis, 08/08/2009 19:38

  P.S. Solāt pasakas ieskaņot visādās pasaules valodās, taču mūsu pašu Latgolas teikas un pasakas tulkojat latviski. Kamdēļ? Tur nedzīvo latvieši, tur nerunā ļaudis? Nav aktieru latgaliešu? Jums vajag palīdzēt? Man patīk šī vietne, nudien. Tikai ceru uz sapratni (var uzlabot esošo, ne tik skriet un skriet).

 • pasakas.net, 09/08/2009 18:30

  Alni, pilnveidojot portālu nevienu iesākto tematisko sadaļu neuzskatam par pabeigtu un nepārtraukti tās papildinam un uzlabojam. Tāpat arī ņemam vērā lietotāju ieteikumus un komentārus. Priecāsimies, ja sūtīsiet teiku tekstus, ierunātāju vārdus un kontaktinformāciju uz pasakas@pasakas.net. Arī mēs ceram uz sapratni! ...un sadarbību.

 • laura, 27/10/2009 10:42

  Jūs nebeidzat pārsteigt!

Komentāru pievienošana atļauta tikai reģistrētiem lietotājiem.
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
 • Pasaku jaunumi
 • Pievienot Google