Šī ir oriģinālās lapas neoficiālā statiskā kopija. Jautājumi/ieteikumi/pretenzijas: @virtulis vai danko@very.lv. 10 GiB torrents ar visu, kas ir.
Pasakas.net

Jaunumi

Konkurss noslēdzies! Tiekamies saldējuma lasītavā!

15. jūnijā plkst. 17.30 K. Barona ielā 14 Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar “Laima” saldējumu ielūdz uz pasākumu saldējuma lasītavā, kur būs iespēja gan baudīt saldējumu, gan dzirdēt un skatīties saldējuma stāstus, gan arī uzzināt, kā saldējuma tēma iekļaujas LNB fiziskajā un digitālajā saturā.

Pasākumā būs iespēja uzzināt interesantus faktus par saldējumu un tā iepakojumu. Ilzes Spergas stāsts vēsta par saldējuma ceļu Viļānos, kur 90. gados 3 gadu laikā nonākušas ap 100 dažādu šķirņu un ražotāju saldējumu. Šajā laikā sakrātās saldējumu etiķetes viņa nolēmusi uzdāvināt LNB. Etiķetes varēsim aplūkot arī elektroniski, jo tās jau iekļautas LNB digitālajā kolekcijā “Zudusī Latvija”.

Būs iespēja arī dzirdēt un redzēt, kā saldējummīļiem veicies 3 konkursos par saldējuma tēmu, kas tapuši LNB sadarbībā ar “Laima” saldējumu, Foto Kvartālu, Ideju Forumu, grāmatu un dizaina veikalu Lukabuka, Jāņa Rozes grāmatnīcu un Ideju Akadēmiju.  

Stāstu par saldējumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas materiālu kontekstā piedāvās LNB pārstāve Anda Baklāne, kura veikusi pētījumu par šo tēmu: „Kā pienāk vasara, tā avīzēs raksta par peldēšanos un saldējumu - īpaši karstās vasarās. 1939. g. laikraksti kopš jūnija vidus ziņo, ka saldējuma un leduskrema patēriņš esot tik liels, ka visus pieprasījumus neesot iespējams apmierināt. Kronvalda dārza paviljona apmeklētāju skaits ir dubultojies. Jūrmalā “ēd saldējumu, kur un kā var” - vairāk par tonnu dienā.”

Savukārt, „Laima” mārketinga vadītāja Dace Kokina atklās, kādu saldējumu cilvēki grib ēst šodien un vai ir reāli izgatavot nacionālo saldējumu. Ieskatīsimies nacionālā saldējuma recepšu sējumā, kas radīts Ideju Akadēmijas spēlē, lai uzzinātu, kādam darbam tuvākā laikā pievērsīsies „Laima”. Pasākuma noslēgumā būs iespēja dzirdēt 3 stāstus par 3 jauniem saldējumiem “Serenāde”, “Vāverīte” un “Laima”, kā arī pašiem nobaudīt tos un pārliecināties par jauno saldējumu īpašībām.

Pasākumā būsim paši un aicinām arī tevi!


Pievienots: 14.06.2011

Komentāri

  • annucis, 30/06/2011 14:48

    saldējums ņam ņam cik garsigi

Komentāru pievienošana atļauta tikai reģistrētiem lietotājiem.
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
  • Pasaku jaunumi
  • Pievienot Google