Šī ir oriģinālās lapas neoficiālā statiskā kopija. Jautājumi/ieteikumi/pretenzijas: @virtulis vai danko@very.lv. 10 GiB torrents ar visu, kas ir.
Pasakas.net

Jaunumi

Notiks ceturtie Baltvilka bērnu literatūras lasījumi

24.jūlijā notiks ceturtie Baltvilka bērnu literatūras lasījumi „Rakstnieki spēlē mājās”.

Pasākums notiks Jaunā Rīgas teātra foajē plkst. 11.00. Pasākuma laikā autori, tulkotāji un izdevēji iepazīstinās ar bērnu literatūras jaunumiem.

Uz šo pasākumu laipni aicināti gan bērni, gan pieaugušie, ieeja brīva.

Šogad programmai, ko vadīs dzejniece Inese Zandere, dots nosaukums „Rakstnieki spēlē mājās” un klausītāji varēs ielūkoties astoņās radošās „istabiņās”.

Māra Zālīte gaidīs klausītājus kādā jūrmalas ciema verandā, viņa atgriežas bērnu literatūrā ar stāstu „Tango un Tūtiņa ciemos”, kurā divu sunīšu brauciens pie krustmātes izvēršas par īstu piedzīvojumu.

Māra Cielēna pie eglītes lasīs jaunus dzejoļus mazajiem, bet konkursa „Zvaigznes grāmata 2010” uzvarētāja Evija Gulbe kopā ar izdevniecības redaktorēm savas pasakas varoņus – žurku puikas sameklēs pagrabā. Ineses Zanderes istabiņā būs daudz audumu un ēnu, un skatītāji tiksies ar Lupatiņiem, kas dzīvo filmās un pasakās.

Divi jauni, intriģējoši darbi gaidāmi pusaudžu auditorijai. Māris Rungulis tumšā rijas kaktā iepazīstinās ar nodaļu „Klip-klap skaitīšana” no vēl nepabeigta garstāsta "Buciņš". Istabiņā, kur kaktā ieslietas somu slēpes, top Mairas Dobeles jaunā grāmata „Austra” – tā stāsta par meiteni, kas dzīvo divās valstīs un divās valodās, turklāt viņas dzīvi sarežģī slimība – viņa daudz ko nespēj atcerēties, turpretim daudz ko atceras pārāk labi.

Tulkotājs Jānis Elsbergs šobrīd mīt pļavā kopā ar zirgu Dominiku, jo strādā pie lietuviešu rakstnieka Vītauta V. Landsberģa pasaku izlases.

Šī gada lasījumu īpašie viesi ir Baltvilka balvas 2011. gada laureāti igauņu rakstnieks Andruss Kivirehks un tulkotājs Guntars Godiņš. Iztaujāsim populāro, asprātīgo rakstnieku par apbalvoto grāmatu „Lote no Izgudrotāju ciema”, stāsta attiecībām ar filmu un Lotes jaunajiem piedzīvojumiem, bet, galvenais, dzirdēsim jaunu Guntara Godiņa tulkojumu – divas nodaļas no Kivirehka grāmatas „Kaka un pavasaris” .

Lasījumu ieraksts no septembra būs noklausāms mūsu portālā www.pasakas.net

Pievienots: 22.07.2011

Komentāri

Komentāru pievienošana atļauta tikai reģistrētiem lietotājiem.
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
  • Pasaku jaunumi
  • Pievienot Google