Šī ir oriģinālās lapas neoficiālā statiskā kopija. Jautājumi/ieteikumi/pretenzijas: @virtulis vai danko@very.lv. 10 GiB torrents ar visu, kas ir.
Pasakas.net

Jaunumi

Pasniegta Baltvilka balva bērnu literatūrā

Jau septīto reizi tika pasniegta Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā, un jau ceturto gadu šī balva ir starptautiska – to piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam.

Šogad Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā jau otro reizi saņēmusi rakstniece Māra Cielēna. Cielēnai balva piešķirta par trim šogad un pērn iznākušajiem darbiem – literāro pasaku grāmatām „Princese Aurēlija un kokspoki”, „Deguns debesīs” un dzejoļu grāmatu „Žirafes šalle”.  

Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomes žūrija savā vērtējumā norādījusi, ka Cielēnas radītajā pasaku pasaulē „spraigi un pārsteidzoši mūsdienīgi dzīvo gan reāli, gan fantastiski personāži, kas vedina lasītāju atrast interesanto un darīt labo”.

Pirmo reizi Cielēna balvu ieguva 2006.gadā par grāmatu „Ņau un Murr”.  

Baltvilka balva bērnu grāmatu mākslā tika pasniegta Aleksejam Naumovam par ilustrācijām Cielēnas pasaku grāmatā „Princese Aurēlija un kokspoks”.

Žūrijas speciālbalva tika piešķirta dzejniekam Jurim Kronbergam un māksliniecei Anetei Melecei par saskanīgo kopdarbu dzejoļu krājumā „Mākoņu grāmata”.  

Šogad starptautiskās balvas laureāts ir igauņu rakstnieks Andruss Kivirekhs un tulkotājs Guntars Godiņš par grāmatu „Lote no Izgudrotāju ciema”.

Laureāti saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un 375 latu radošo stipendiju, kā arī iespēju strādāt vienu mēnesi Ventspils starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā. 

Lai izvēlētos Jāņa Baltvilka balvas 20011.gada nominatus rakstniecībā un grāmatu mākslā, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes žūrija izvērtēja 28 bērnu grāmatas, kas iznākušas no 2010.gada 31.maija līdz 2011.gada 31.maijam.

Bildes no pasākuma var apskatīt šeit.

 

Pievienots: 08.08.2011

Komentāri

  • zane, 10/08/2011 21:01

    jā, laikam līdz nesekojat.kāda veca ziņa!kādreiz portāls bija interesantāks, jo vismaz reizi nedēļā bija kāds jaunums, tagad nekā:((

Komentāru pievienošana atļauta tikai reģistrētiem lietotājiem.
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
  • Pasaku jaunumi
  • Pievienot Google