Šī ir oriģinālās lapas neoficiālā statiskā kopija. Jautājumi/ieteikumi/pretenzijas: @virtulis vai danko@very.lv. 10 GiB torrents ar visu, kas ir.
Pasakas.net

Pasakas

Īpašais un laimi nesošais tējas katliņš

Teicējs: Jānis Skutelis

Samazināt teksta izmēru Palielināt teksta izmēru

Sen senos laikos Morinji templī, kas atrodās Jošiu provincē, bija kāds vecs tējas katliņš. Kādu dienu, kad tempļa priesteris gatavojās pakārt to virs pavarda, lai uzvārītu ūdeni savai tējai, viņam par milzīgu izbrīnu, no tējas katliņa pēkšņi izspraucās āpša galva un aste. Tāds brīnums vēl nebija redzēts – tējas katliņš pārvēršas zvēra izskatā! Priesteris, galīgi apstulbis, sasauca tempļa mācekļus, lai tie redzētu šo skatu. Kamēr visi, mutes iepletuši, skatījās un brīnījās, nevarēdami izšķirties, ko darīt, tējas katliņš, pacēlies gaisā, sāka lidot pa istabu. Milzīgā apjukumā, priesteris un tempļa mācekļi skrēja pakaļ tējas katliņam un centās to noķert, taču veltīgi – neviens zaglis vai kaķis izveicībā ne tuvu nevarēja līdzināties šim neparastajam āpsim – katliņam. Beidzot viņiem tomēr izdevās to notriekt gar zemi un saturēt. Ar kopīgiem pūliņiem viņi to iestūķēja kastē un vientuļā, klusā vietā izmeta ārā, lai vairs nebūtu pakļauts tā mocībām. Ar to arī šie piedzīvojumi ar tējas katliņu būtu beigušies, ja, par laimi, templi neapmeklētu vietējais skārdnieks. Šajā brīdī priesterim ienāca prātā, ka būtu žēl tā vienkārši aizmest tējas katliņu prom, nesaņemot par to kaut nelielu atlīdzību. Tāpēc viņš no jauna izņēma no kastes tējas katliņu, kuram bija pazudusi āpša galva un aste, un kurš bija atguvis savu agrāko izskatu, un parādīja to skārdniekam. Apskatījis tējas katliņu, skārdnieks par to piedāvāja divdesmit vara monētas. Priesteris bija pagalam priecīgs par iespēju veikt šo darījumu un tikt vaļā no savas traucējošās lietas. Bet skārdnieks devās mājās ar savu jauno pirkumu. Tovakar, būdams jau apgūlies, viņš izdzirdēja savādu skaņu. Viņš pacēla galvu un ieraudzīja templī pirkto tējas katliņu, pārklātu ar zvērādu, staigājam pa istabu uz četrām kājām. Skārdnieks bailēs pielēca kājās, lai censtos aptvert notiekošo, bet tajā brīdī tējas katliņš atkal atguva savu bijušo formu. Tas atkārtojās vairākas naktis pēc kārtas, līdz beigās skārdnieks parādīja tējas katliņu savam draugam, kurš teica: „Tas noteikti ir īpašs un laimi nesošs tējas katliņš. Tev vajadzētu to ņemt sev līdzi un radīt ļaudīm, un likt tam dejot un staigāt pa nostieptu virvi dziesmu un mūzikas instrumentu pavadījumā.”

 

Skārdnieks uzskatīja to par labu padomu, nolīga cirkus māksliniekus un sāka rīkot izrādes ar tējas katliņa priekšnesumiem. Ziņas par šiem brīnumainajiem priekšnesumiem drīz vien izplatījās visā plašajā pasaulē. Pat valstu valdnieki aicināja skārdnieku pie sevis, lai redzētu šos brīnumus. Drīz skārdnieks kļuva varen bagāts. Pat princeses un dižciltīgās galma dāmas ar lielu sajūsmu nolūkojās šajā tējas katliņā. Tējas katliņš ceļoja no vienas pasaules malas uz otru – visi vēlējās redzēt tā priekšnesumus. Beigās skārdnieks kļuva tik bagāts, ka nolēma aiznest tējas katliņu atpakaļ uz templi, kur tas glabājās kā milzīgs dārgums, un kuru pielūdza kā dievību.

 1. a
 2. b
 3. c
 4. d
 5. e
 6. f
 7. g
 8. h
 9. i
 10. j
 11. k
 12. l
 13. m
 14. n
 15. o
 16. p
 17. r
 18. s
 19. t
 20. u
 21. v
 22. z
 23. visas
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
 • Pasaku jaunumi
 • Pievienot Google