Šī ir oriģinālās lapas neoficiālā statiskā kopija. Jautājumi/ieteikumi/pretenzijas: @virtulis vai danko@very.lv. 10 GiB torrents ar visu, kas ir.
Pasakas.net

Pasakas

Mācītājs un Elfs

Teicējs: Ingus Ulmanis

Samazināt teksta izmēru Palielināt teksta izmēru

Reiz kāds dievbijīgs mācītājs atgriezās mājās pēc garīgā mierinājuma sniegšanas kādam mirstošam savas draudzes loceklim. Bija vēls vakars, un viņam nācās iziet cauri kādai ļoti pārdabiskai garu pasaulei. Tomēr mācītājs bija labs un apzinīgs Evaņģēlija sludinātājs un nebaidījās no garu pasaules. Pagājis jau gandrīz garām ezeram, kas kādu gabalu stiepās gar ceļu, viņš bija bezgala pārsteigts, izdzirdot brīnišķīgu un melodisku mūziku. Prieka un ziņkāres pārņemts, mācītājs mierīgi apsēdās, lai ieklausītos harmoniskajās skaņās un izdibinātu to saturu un izcelsmi. Viņš nebija sēdējis ne cik ilgi, kad jau bija atklājis, no kurienes nāk mūzika. Tāpat kā viņš bija pamanījis gaismu, kas pāri ezeram slīdēja viņa virzienā. Tā vietā, lai laistos lapās, ka papēži vien nozib, kā būtu rīkojies jebkurš neticīgs radījums, mācītājs bezbailīgi apņēmās nogaidīt, ar ko viss beigsies. Gaismai un mūzikai tuvojoties, garīdznieks beidzot varēja izšķirt kādu cilvēkam līdzīgu būtni, kas gāja pa ūdens virsmu, un kam sekoja sīka auguma muzikanti, no kuriem vieni izstaroja gaismu, bet citi spēlēja mūzikas instrumentus, izplatīdami tās melodiskās skaņas, kuras pirmīt bija piesaistījušas mācītāja uzmanību. Grupas vadonis ļāva saviem pavadoņiem izklīst, iznāca krastā un sagādāja mācītājam brīnišķīgu iespēju aplūkot viņu. Viņš bija mazs neizteiksmīga izskata vīrelis, tērpies visgroteskākajā apģērbā, kādu mācītājs jebkad bija redzējis. Tas radīja mācītājā aizdomas par šī cilvēka personu. Svešinieks piegāja pie mācītāja un ļoti pieklājīgi viņu sveicināja, atvainojoties par viņa iztraucēšanu. Mācītājs veltīja viņam atbildes komplimentus, un, bez papildu paskaidrojumiem, aicināja noslēpumaino svešinieku apsēsties viņam blakus. Uzaicinājums tika pieņemts, pēc kā mācītājs varēja viņu iztaujāt: „Kas tu esi, svešiniek, no kurienes nākdams?

Uz šo jautājumu elfs, ar nodurtām acīm, atbildēja, ka viņš ir viens no tiem, kurus dažkārt sauc par Dona Šī vai miera gariņu, vai arī labo gariņu, kaut gan viņam vairāk piemērots būtu pavisam pretējs nosaukums. Sākotnēji viņam piemitusi eņģeļa daba un īpašības, un viņš ir bijis gaismas pasaules neaprakstāmo prieku līdzdalībnieks. Taču tad  sātans pierunāja viņu piedalīties savos ļaunās sazvērestības plānos un par savu pārkāpumu viņš tika sodīts ar izraidīšanu no  svētlaimes valstības, un tagad viņam ir lemts kopā ar miljoniem citiem sodītajiem klīst pa jūrām un kalniem līdz brīdim, kad pienāks Lielā diena. Elfi nevarēja paredzēt savu likteni, taču viņi bija gatavi uz pašu ļaunāko.“ Tad viņš, nemiera pilns, turpināja, vērsdamies pie mācītāja:  „Mana pašreizējā traucējuma iemesls ir uzzināt tavu, izcila garīdznieka, viedokli par mūsu beigu stāvokli šajā baisajā dienā.“ Šeit cienījamais mācītājs uzsāka ilgu sarunu ar elfu, apspriežot ticības un grēku nožēlošanas jautājumus. Saņēmis visumā neapmierinošas atbildes uz saviem jautājumiem, mācītājs vēlējās, lai punduris atkārtotu pēc viņa Tēvreizes vārdus. Izvērtējot visus apstākļus, mācītājs secināja, ka šo elfu stāvoklis ir ārkārtīgi nedrošs un pieņēma lēmumu neļaut šiem punduriem lolot pašpaļāvīgas un, iespējams, nepamatotas cerības. Tādēļ, uzrunādams nelaimīgo punduri, kurš bija bezgala noraizējies par savu likteni, mācītājs pavēstīja, ka, ņemot vērā viņu pārkāpumu nopietnību, viņiem ir mazas izredzes uz apžēlošanu. To dzirdot, nelaimīgais punduris izgrūda spalgu izmisuma kliedzienu, ienira ar galvu pa priekšu ezerā, bet mācītājs atsāka savu ceļu mājup.

 1. a
 2. b
 3. c
 4. d
 5. e
 6. f
 7. g
 8. h
 9. i
 10. j
 11. k
 12. l
 13. m
 14. n
 15. o
 16. p
 17. r
 18. s
 19. t
 20. u
 21. v
 22. z
 23. visas
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
 • Pasaku jaunumi
 • Pievienot Google