Šī ir oriģinālās lapas neoficiālā statiskā kopija. Jautājumi/ieteikumi/pretenzijas: @virtulis vai danko@very.lv. 10 GiB torrents ar visu, kas ir.
Pasakas.net

Jaunumi

Imanta Ziedoņa pasakas

    Katrs no mums Imantu Ziedoni ir iepazinis citādāk. Vieni caur dzeju, citi caur poēmām, epifānijām, publicistiku, esejām, apcerēm par literatūru, bet kāda daļa caur pasakām.

   Šogad 3.maijā Imants Ziedonis svinēja savu 75 gadu dzimšanas dienu. Godinot izcilo latviešu rakstnieku, īpašu uzmanību pievērsīsim pasakām, jo tās viņš ir rakstījis ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. I. Ziedoņa pasakas ir gaišas, tās spēlējas ar lasītāju, jo arī pats rakstnieks spēlējas ar krāsām, vārdiem, domām un formu. Pasakās ir ietverta liela dzīves gudrība, tās ir atvērtas lasītāja līdzradīšanai.

   1973. gadā iznāk grāmata „Krāsainas pasakas” , 1976.gadā – „Lāču pasaka”, 1980. gadā – „Blēņas un pasakas”. 1976.gadā I.Ziedonim par „Krāsainām pasakām” tiek piešķirta prestižā Hansa Kristiana Andersena prēmija.

   Kādā krāsā tu redzi savu pasauli? Baltu? Tad jau zini, ka baltajai vāverei piedzima balti vāverēni, kas ieleca baltajos koku zaros, un vāvere nevar vairs tos atrast. Dzeltenu? Tad tava saule ir kā dzeltena pankūka ar garšīgām, kraukšķošām maliņām. Brūnu? Tad svešs nav brūnais vīriņš. Zilu? Tad tev pieder Zilais Cerību Zirgs. Melnu? Grūti dzīvot tumsā, tāpēc jātur acis vaļa. Sarkanu? Ak, bīstamā ugunsmeitiņa, liesmiņa, Guntiņa. Lillā? Tad rokā vienmēr lillā balons. Zaļu? Tad kādu nakti mežs ienāks arī tavā pilsētā un skapis būs kā džungļu krūms. Pelēku? Tad droši vien esi redzējis, kā pelēkā padebesī lec rīta sarkanā saule, un visi ierauga, cik tā skaista. Bet varbūt tava pasaule ir krāsota daudzās krāsās un tā ir raiba? Raiba kā dzeņa vēders, raibu mūžu dzīvo. Varbūt raibais nāk pie tevis spēlēties? To visu lasot - raibs gar acīm skrien!

   Imanta Ziedoņa Balto un Zaļo pasaku stāsta Baiba Geķe, Sarkano, Pelēko, Raibo, Dzelteno, Brūno, Zilo, Melno, Lillā, Dzintaraino un Lāču pasaku - Ēriks Pozemkovskis.

Pievienots: 30.05.2008

Komentāri

 • Agnese, 06/05/2008 16:03

  Lieliski :)

 • otis, 07/05/2008 18:36

  ļoti patīk ziedonis, tikai žēl, ka jau vecs

 • Zuka, 07/05/2008 23:31

  kruti a kur parējās pasakas????

 • Inese(pasakas@pasakas.net), 08/05/2008 11:02

  Varu iepriecināt pasakmīļus! Būs visas I.Ziedoņa "Krāsainās pasakas" un "Blēņas un pasakas!" Sekojiet līdzi jaunumiem mūsu portālā!

 • Inese(pasakas@pasakas.net), 10/05/2008 12:12

  Šodien trīs jaunas pasakas - Sarkanā, Pelēkā un Raibā!Lai līksma klausīšanās un lasīšana!

Komentāru pievienošana atļauta tikai reģistrētiem lietotājiem.
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
 • Pasaku jaunumi
 • Pievienot Google