Šī ir oriģinālās lapas neoficiālā statiskā kopija. Jautājumi/ieteikumi/pretenzijas: @virtulis vai danko@very.lv. 10 GiB torrents ar visu, kas ir.
Pasakas.net

Pasakas

Atrastais Ansītis

Teicējs: Dace Vītola

LejuplādētMP3
ATRAST~1600.jpg
Ilustrators: Anna Pižova
Samazināt teksta izmēru Palielināt teksta izmēru

Citureiz kāds tirgotājs, uz svešām zemēm pēc precēm braukdams, iebraucis mežā un apmaldījies. Viņš maldījies, maldījies, kamēr tad nevilšu iekūlies mazās, nabadzīgās mājiņās. Nakts laikā tam neticis saimnieku modināt, tādēļ iegājis klusītiņām rijā un apgulies. Pret rītu kāda balss uzmodinājuse gulētāju un saukuse: "Vaj ir?" Otra balss, it kā laukā, atbild: "Nav!" Necik ilgi balss vēl trešo reizi sauc: "Vaj nu ir?"

   "Ja, ir gan!" otra balss atbild.

   "Kas tad ir?"

   "Puika ir!" otra balss atbild.

   "Nu, tad es lemšu: tam puikam būs jāapņem tā tirgotāja meita, kas te piedarba durvju priekšā guļ!"

   To dzirdēdams, tirgotājs uzceļās un aiziet uz istabu. Istabā visi sacēlušies, visi priecīgi, jo saimniekam patlaban jauni dēli sabraukuši. Bet tirgotājs domā: "Tad jau šis ir tas, kuram dienās mana meita jāprec. To nu gan ne! Tādam plukatam savu meitu ne mūžam nedošu. Nekas, par dienu paslēpšos tepat mežā un nākošu nakti ielīdīšu istabā knēveli nozagt."

   Jā, nākošā naktī tirgotajam nodoms izdodas. Viņš aiznes mazo puisēnu uz mežu un aizliek aiz egles mizas, sacīdams: ,,Nu es tev krupi parādīju manu meitu precēt, guli te, kamēr izdziesti!"

Tirgotājs nu aizbrauc savu ceļu un domā: "Gan viņu meža zvēri apēdis!"
Bet meža zvēri to neēda vis: kāds mežasargs, bērniņu izdzirdis raudam, pārnes puisēnu mājās un apņemas to audzināt. Mežasargs to iesauc par Atrasto Ansīti. Ansītis nu pieaug par brašu zēnu audža tēva mājās. Audža tēvs viņu ļoti mīlē un iztur. Un kā arī tādu neizturēt, jo Ansītim apbrīnojama laime: kad uz viņa laimi kaut ko sēj, tad aug bez apziņas, ja uz viņa laimi medī, tad putnu lēvenis.


 1. a
 2. b
 3. c
 4. d
 5. e
 6. f
 7. g
 8. h
 9. i
 10. j
 11. k
 12. l
 13. m
 14. n
 15. o
 16. p
 17. r
 18. s
 19. t
 20. u
 21. v
 22. z
 23. visas
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
 • Pasaku jaunumi
 • Pievienot Google