Šī ir oriģinālās lapas neoficiālā statiskā kopija. Jautājumi/ieteikumi/pretenzijas: @virtulis vai danko@very.lv. 10 GiB torrents ar visu, kas ir.
Pasakas.net

Pasakas

Ežapuķe

Teicējs: Māra Mennika

Autors: Dzidra Rinkule - Zemzare

pumpuri.jpg
Samazināt teksta izmēru Palielināt teksta izmēru

Dārzniekam bija visādas puķes: cita par citu skaistā­ka, cita par citu košāka un cita par citu smaržīgāka. Viņš tās ļoti mīlēja un uzcītīgi kopa, tāpēc puķes zie­dēja visu cauru gadu.

   Kādu dienu dārznieks ienesa siltumnīcā tumši zaļu, neizskatīgu bumbuli. Tas bija rievains un pārklāts ar neskaitāmām adatām.

   — Kas tad tas tāds? — pietvīkdama brīnījās dzeltenā tējas roze. Viņa ļoti apvainojās par tik neglīta viesa ierašanos saulainajā puķu mājā. — Kā tādu var likt kopā ar mums zem viena jumta?

  — Arī es nesaprotu, kāpēc mūsu mīļais dārznieks tā rīkojas. — Ne mazāk sašutusi bija hortenzija un, stīvi turēdama savu sārto ziedu cekulu, turpināja:

   — Tas taču ir apkaunojums mums visām!

  — Jā gan, jā gan... — nopūtās maijpuķīte un aiz­sedza ar lapu caurspīdīgo ziediņu acis. — Man liekas, ka es aiz šausmām esmu kļuvusi slima. Varbūt es pat nokaltīšu un nomiršu, jo nespēju redzēt neko neglītu.

   — Neuztraucies, mana mīļā, — viņu mierināja amarilis. — Skaties uz mani! Mans skaistums lai liek tev aizmirst adatainā bumbuļa neglītumu! Es iepriecināšu tavu sirdi, mīlā!...

  — Bet es domāju tā, — sacīja ceriņš. — Neglītais adatainis nav cienīgs, ka mēs to vispār ievērojam. Izliksimies, it kā viņa te nemaz nebūtu.

   — Pareizi! Pareizi! — atsaucās puķes no visām pu­sēm.— Izliksimies, it kā viņa te nemaz nebūtu!

   Tad ierunājās nonievātais adatu kamols:

   — Kāpēc jūs, māsiņas, esat tik ļaunas? Kāpēc velti dusmojaties? Arī es esmu puķe. Arī es uzziedēšu dārz­niekam par prieku.


 1. a
 2. b
 3. c
 4. d
 5. e
 6. f
 7. g
 8. h
 9. i
 10. j
 11. k
 12. l
 13. m
 14. n
 15. o
 16. p
 17. r
 18. s
 19. t
 20. u
 21. v
 22. z
 23. visas
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
 • Pasaku jaunumi
 • Pievienot Google